Rezonans Terapileri Nedir?


Rezonans Terapileri Nedir?

Rezonans terapileri canlı organizmayı elektromanyetik titreşimlerden oluşan bir sistem olarak görür ve cihazlar yardımıyla yapılan bu tedaviler organizmada enerji bazlı değişiklikler yapmayı amaçlar. Amaç dışarıdan verilen bir enerjetik uyarı ile vücudun rezonansa sokulmasıdır.

Rezonans terapilerinde yapılan işlem vücuda dışarıdan verilen titreşimlerle vücudun etkileşime sokulması ve vüdunun enerjetik doğasında değişiklik yaratılmasıdır. Bu titreşimler pulsasyonlu elektromanyetik akımlar olabilir ya da maddelere özgü hemopatik bilgi rezonans amaçlı kullanabilir.

35 yılı aşkın geçmişi olan biorezonans insan vücudunu titreşimlerden oluşan bir sistem olarak görür. Vücudun titreşimlerden oluşan bir sistem olarak görür. Vücudun titreşimsel alanının niteliği vücuttaki tamir ve kendini iyileştirme mekanizmalarının ne kadar çalıştığını belirler.

SİGARA BIRAKMA 

ALKOL TEDAVİSİ

ZAYIFLAMA

ALLERJİLER

DETOKS

RUHSAL SORUNLAR

AĞRI

OTİZM, HİPEKRAKTİVİTE

AKUT ENFEKSİYONLAR

AKUT YARALANMALAR

KRONİK HASTALIKLAR (Migren, fibromiyali, kas ve eklem hastalıkları)

ÇOCUKLARDA KONSANTRASYON PROBLEMİ

Rezonans aynı zamanda lokal uygulamalar yapılmasına olanak verir. Elektrot yardımıyla ve buna uygun program kullanarak, örneğin ağrı olan bir bölgedeki enerjetik problem (ağrı) dakikalar içinde ortadan kaldırılabilir.

Wave scanner özelliğiyle oluşturulacak kişiye özel programların kullanılması biorezonans etkinliğini arttıran önemli konulardan birisidir. Kişiye özel programlama rezonans teknolojosinin fark yaratan bir özelliğidir.